İLETİŞİM

Sipariş İptal ve İadesi

Sipariş İptali

Baskolay.com İnternet Sitemiz üzerinde sunulan ürünleri sipariş edebilmek için üye olmanız ve siparişinizi belirledikten sonra baskı dosyanızı bize iletmeniz gerekmektedir. Dosya iletme işlemini, sipariş anında dosya yüklenmesi veya Baskolay.com üzerinden online tasarım yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

İletilen dosya baskı için uygun ise Baskolay.com’da kayıtlı olan e-posta adresinize bir onay e-postası gönderilecektir. Bu onay e-postası tarafınıza ulaşmadan önce siparişinizi herhangi bir tazminat ödemeksizin iptal edebilirsiniz. Bunun için iptal isteğinizi info@baskolay.com adresine e-posta ile veya internet sitesinde belirtilen 'Müşteri Hizmetleri' telefon numarası vasıtası ile iletmeniz gerekmektedir. Siparişin bu şekilde iptal ederseniz, siparişinize için yaptığınız ödemenin iadesi, iptal talebinizin Baskolay.com’a ulaşmasından itibaren 14 gün içinde, ödeme yönteminize bağlı olarak kredi kartınıza veya banka hesabınıza aktarılacaktır.

Onay için tarafınıza gönderilen e-postadan sonra ve/veya ilettiğiniz dosyanın baskıya alınmasından sonra siparişin iptali ve/veya ödeme iadesi yapılması imkan olmayacaktır.

İade ve Değişim Koşulları

Baskılı Ürünler haricindeki siparişlerinizi, siparişinizin tarafınıza tesliminden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

Baskılı ürünlerin iadesi mümkün değildir.

Ancak, bu ürünlerde Baskolay.com tarafından kaynaklanan bir sorunun doğması halinde, ilgili iade talebiniz Baskolay.com tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda sorunun tespiti üzerine iade işlemi yapılacak veya tekrar baskıya alınarak değişiklik talebinin kabulü esnasında  belirtilen sürede teslim edilecektir.

Ürünlerin Baskolay.com tarafından kaynaklanan bir sebeple tekrar baskıya alınması halinde, ürünün ilk siparişinde onay verildiği şekilde tekraren baskıya alınacağını ve bu kapsamda baskı dosyasında herhangi bir düzeltme yapılması veya farklı bir dosyanın basılması imkanı olmayacaktır.

Kullanılmış ve hasar görmüş ürünler ile tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilememektedir.

Baskı için ilettiğiniz bütün dosyaları Baskolay.com’a iletmeden önce muhakkak kontrol ediniz. Baskolay.com üzerinden online yaptığınız tasarımları da onay vermeden önce kontrol ediniz.

İade İşlemleri

İade işleminin yapılabilmesi için Müşteri İlişkileri’ne ulaşarak iade talebinizi belirtmeniz gerekmektedir. Fatura mükellefi müşterilerimizin iade faturası kesmesi zorunludur.

Ürünün yukarıda belirtilen iade Koşulları’na uygunluğu Baskolay.com tarafından kontrol edilip iadeye uygun bulunması ve iade onayı verilmesini takiben 14 gün içinde, siparişinize ilişkin yaptığınız ödemenin iadesi, ödeme yönteminize bağlı olarak kredi kartınıza veya banka hesabınıza aktarılacaktır. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda veya banka hesabınızda görmeniz birkaç gün sürebilir. Belirtilen iade süreci sadece hesabınızın bulunduğu bankaya bağlıdır ve bu kapsamda tarafımızın süreçle ilgili herhangi bir hak veya yetkisi bulunmamaktadır.

Baskolay.com tarafından yapılan inceleme sonucunda talebiniz iade koşullarını karşılamıyorsa iade onayı verilmeyecektir. İade onayı verilmediği durumlarda talebinizi takiben 10 gün içinde ürününüz karşı ödemeli olarak tarafınıza Baskolay.com’da bulunan iletişim adresinize gönderilecektir.